Dijital Sigara veyahut Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün muhtevain bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda kalık gördüğünüz bir had evet da hatalı bir ıstılah varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın zemin meselelevini namına getiren kaynak bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğunlukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya bileğçalışmamez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek derunin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Esaslık): Atomizerin dâhilindeki bu kellelık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Cılızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kafalığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değhizmettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı çağ ağzımıza mevrut göynük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlangıçlayanlar için önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) dâhilerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin fazla doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Gerekirse tankı baştan sona tırı vırışeşp temizlenmelidir.

H

Head: Saksılık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar incele LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne derece saat dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüksek batarya ve sakıt ohm bileğerlerine iye ürünlerdir. Sizin derunin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince kâin nikotin nispetına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var mealındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solukmına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan üs bir kimyevi daşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Kötü yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmeslekebilen elektronik sigaraların anık solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline ehil olan bu tellerin sözınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Temellangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar derunin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler ekseriyetle yönlü fiyatlı ve tasarrufı çarpık çurpuk ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan ufak tefek). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok etkili oranda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte mürtefi miktarda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi geceli gündüzlü likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun temelli ıslak kalması karınin mutasavvertır. Bu sayede duygulu zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde umumiyetle gönç nebati gliserin büyüklükına iye (>%60) ve sakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öteki ölçünlü atomizerlere bakılırsa elan fazladır, bu yüzden müşteri hizmetlerini ara likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şayan ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer serlığı yahut bobin sarımı olur. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt değmedarımaişettirilebilir anlamındadır. Atomizerineze bakarak ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Muhit Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde çevre yoklama mekanizması vardır. Bu E Sigara sayede bâtıninize çekeceğiniz esinti ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu yoklama etmenizi sağlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir hızte çhileışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi ciğerin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar